2020 Model Audi A5 Tanıtıldı! İşte Yeni Audi A5’in Tasarımı ve Özellikleri !

HABERTEKNOLOJİ

Written by:

Audi bu yılın başlarında A4 modelini güncellemişti. Şimdi ise A4’ü güncelleyerek karşımıza çıktı. Audi, makyaj değneğini Coupe, Cabriolet ve Sportback gövde tipleriyle satılan A5′ e uyguladı. Bize göre Audi A5 eskisinden daha çekici bir hale bürünmüş.

2020 model Audi A5’lerin bütün modelleri için LED farlar standart donanım haline geldi. A5’lerin hangi modelini alırsanız alın araç LED farlarla geliyor. Ne kadar çok para verirseniz LED farınız o kadar güçlü ve çekici oluyor.

2020 model yılının getirdiği bir diğer yenilik ise renk paletinde. Birçok renk, yeni A5 ailesinde tercih edilebilecek . Ama en dikkat çekici renk ise yeşil. Audi müşterilerine 11 renk seçeneği sunmakta.

Gelelim tasarım kısmına, Audi 2020 A4 modeline benzer bir iç tasarıma sahip. Araçta 10.1 inçlik dokunmatik ekran ve 12.3 inçlik dijital gösterge bulunmakta.

Aracın üç farklı dış tasarım paketi bulunmakta. Bunlar Standart, Advanced ve S olarak adlandırılmakta. Her tasarım birbirinden oldukça farklı.

Yeni Audi A5’ler 4 farklı motor seçeneği ile geliyor. Bu araçların hepsinde orta sınıf hibrit sistem motorlar bulunacak. Yeni Audi A5 benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunmakta. En temel modelde aracın motor gücü 161 beygir olacak. Altı silindirli 3.0 litrelik modelde ise motor gücü 342 beygiri buluyor. Araçların hızı ise elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırılmış durumda geliyor. Coupe ve Sportback modelleri, 100 km/s hıza 5 saniyeden kısa sürede çıkıyor. 

Hafif hibrit olarak söylenen bu motorlar, küçük bataryalarda bir miktar enerji depoluyorlar. Hibrit yapı özellikle kalkış sırasında aracın daha rahat hareket etmesini sağlayarak, yakıt tüketimine olumlu bir katkı sağladığı söylenmekte.

2020 yılının başında satışa sunulacak olan 2020 Audi A5 için Avrupa’da belirlenen başlangıç fiyatı 42900 Euro olarak açıklandı.

Paylaşmak önemsemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir