Çin, Twitche Erişim Engeli Koydu !

SOSYAL MEDYA

Written by:

Günümüzün en popüler yayın platformu olan Twitch ilginç bir şekilde Çin’de engellendi. Şirket tarafından da bu engellenme doğrulandı.

Twitch, Çin pazarında yüksek takipçi sayılarına ulaşmanın mutluluğunu uzun süre yaşayamadı. Çin, sürpriz bir şekilde Twitch’e erişimi engelledi.

Çin, Twitche Erişim Engeli Koydu !

TWITCH ÇİN’DE ENGELLENDİĞİNİ DOĞRULADI

Amazon’un sahip olduğu hizmet “Twitch“; ülkede hızla popülerlik kazanıyor ve geçen ay App Store’da 3. sıraya ulaşmıştı. Bu büyük atlama Asya oyunlarına E-Spor oyunlarının dahil edilmesinden kaynaklanıyor. Öyle ki bir önceki hafta indirilme oranlarına göre 27 kat artış var.

Ancak yükselen ilgi Twitch’e yaramamış gibi görünüyor. Önce Twitch uygulamasının App Store’dan kaldırıldığı, sonrasında da Çin genelinde Twitch İnternet sitesine ulaşılamadığı haberleri geldi.

ÇİN’DE OLAĞAN BİR YASAKLAMA

Çin’in yabancı internet servislerini ihmal etme konusunda uzun bir geçmişi var. Facebook, Reddit ve Twitter zaman zaman engellendi. Google bile, ülkeye sansürlenmiş bir arama motoruyla yeniden girmeyi planlıyor.
Valve bile;  yerel bir yayıncı olan Perfect World ile ortaklaşa oyun platformunun Steam’ine Çin’e özgü bir versiyonunu öne sürdü.

Paylaşmak önemsemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir