İnstagram Ülke Sınırlandırma Özelliğini Test Ediyor !

SOSYAL MEDYA

Written by:

Instagram gönderileri ve hikayeleri içerikleri tüm dünyayla paylaşmak yerine sadece seçilen ülkelerde paylaşmayı sağlayan yeni bir özelliği test ediyor.

İnstagram Ülke Sınırlandırma Özelliğini Test Ediyor !

Son zamanlarda birçok yeni özellikle kullanıcıların karşısında olmayı planlayan Instagram’ın yeni bir özellik üzerinde daha çalıştığına dair  iddialar ortaya çıktı. İddiaya göre Instagram, kullanıcılar tarafından gönderilen gönderilerin sadece seçtiği ülkelerde görülmesini sağlayacak bir özellik geliştiriyor. Uygulama araştırıcısı Jane Manchun Wong’un attığı bir twit ile ortaya çıkan bu Instagram ülke sınırlandırma özelliği sayesinde kullanıcılar, gönderilerinin sadece bazı ülkelerde görülmesine izin verebilecek.

Uygulama araştırıcısı Jane Manchun Wong’un attığı bir twit

Bu özellik sadece gönderi değil paylaşılan hikayeleri de kapsıyor. Bu sayede kullanıcılar attıkları tüm gönderileri, istedikleri ülkelerde görüntüleme imkanına sahip olacaklar.

Bu özelliğin daha çok işletme hesaplarının işine yarayacağına benziyor. Konum özelliğini sadece öne çıkan gönderilerde kullanabilen işletme hesapları, yeni özellik sayesinde normal gönderilerde de bu özellikten yararlanabilecekler.

Instagram Henüz Açıklama Yapmadı

Birçok sosyal medya da gördüğümüz “bu gönderi ülkeniz için uygun değil” yazısı artık Instagram’da da karşınıza çıkabilir. Tabi bu iddia karşısında Instagram’dan henüz ses seda çıkmıyor.

Ortaya atılan bu özelliğin doğrulunun ne zaman belli olacağı merak konusu.

 

Paylaşmak önemsemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir