Mozilla, Firefox’un Ücretli Sürümünü Çıkartıyor!

HABER

Written by:

Mozilla, Firefox‘a premium bir sürüm getireceğini açıkladı. Firefox CEO’su Chris Beard ücretli versiyonun ne zaman çıkacağını açıkladı. Yeni sürümün ücretli olmasının yanında yeni özellikleri de beraberinde getirecek.

Firefox ücretli dönemin ekim ayında başlayacağını belirtti. Yeni sürümün şifreli bulut depolama, VPN ve farklı abonelik hizmetleriyle gelmesi bekleniyor. Şirket daha önce ProtonVPN ile bir ortaklık içindeydi. Bunun kapsamında kullanıcılar 10 dolar karşılığında VPN hizmeti alabiliyorlardı. Yeni ücretli sistemde bu hizmet dahil edilecek. VPN hizmetini abonelik alan herkes kullanabilecek.

Ücretsiz Firefox olacak mı?

Chris Beard ücretsiz Firefox için de bir açıklamada bulundu. Yönetici, mevcut özelliklerin ücretlendirme planına dahil edilmediğini söyledi. Abonelik hizmeti sunacaklarını söyleyen Beard, bunun premium bir seviye olacağının altını çizdi.

Resmi bir Firefox açıklamasında “Yüksek ihtimalle önce yeni hizmetleri kullanıma açıp sonrasında hangi hizmetlerin daha iyi olduğuna bakacağız. Bunları yaparken de kullanıcı güvenliği en büyük önceliğimiz olacak. Firefox ve ETP (Geliştirilmiş Takip Koruması) gibi birçok güvenlik özelliği ve hizmeti ücretsiz olmaya devam edecek” ifadeleri bulundu.

Ücretli olacak Firefox hakkında henüz fiyat açısından bir bilgiye ulaşamıyoruz. Kullanıcılar ücretsiz Firefox kullanmaya devam etmekte.

Paylaşmak önemsemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir