Sosyal Medya Fenomenlerine Uyuşturucu Operasyonu !

SOSYAL MEDYA

Written by:

Sosyal medyanın giderek daha yaygınlaşmasıyla birlikte, günümüzde pek çok sosyal medya fenomeni ortaya çıktı. ,Yüz-binlerce takipçisi olan sosyal medya fenomenlerinin, paylaşımlarında dikkatli olması ve kötü örnek olmaması gerektiğini ortaya koyan yeni bir olay İstanbul’da yaşandı.

İstanbul’da düzenlenen operasyon kapsamında Pucca lakaplı yazar Pınar Karagöz, bir milyon takipçili Youtuber Ali Muhsin Atam, Şam lakaplı rapçi Şamil Kürşad Oymak, Burry Soprana lakaplı rapçi Burak Aydoğduoğlu gözaltına alındı. Suçlama: Sosyal medya üzerinden uyuşturucuyu övmek… Operasyonda ayrıca şüphelilerin evlerinde kullanıma hazır bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildiği iddialar arasında.

Sosyal mecra üzerinden yüz binlerce hayran kitlesine sahip fenomenler, “uyuşturucuyu övmek” ve “uyuşturucu kullanmayı özendirici yayınlar yapmak” ile suçlanıyor. Diğer illerimizde de operasyonlar devam ederken, sabah saatlerinde gözaltına alınan 4 kişinin İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgusu tamamlandı.

SERBEST BIRAKILDILAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın birlikte operasyon yaptılar. Bu operasyonda  ‘Uyuşturucuyu veya uyuşturucu madde kullanımını özendirme’ iddialarıyla ‘Pucca’ lakaplı Pınar Karagöz, Youtuber Ali Muhsin Atam, ‘Şam’ lakaplı rapçi Şamil Kürşad Oymak, ‘Burry Soprana’ lakaplı rapçi Burak Aydoğduoğlu gözaltına alınmıştı. Sosyal medya fenomenlerinin savcılığın talimatı üzerine savcılığa giderek ifade verme şartıyla emniyetten serbest bırakıldıkları öğrenildi.

Paylaşmak önemsemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir