Uzay Teknolojisi

TEKNOLOJİ

Written by:

Yarının vatandaşının yerine geçip 2050′ de sıradan bir günün nasıl olacağını keşfe çıkmaya ne dersiniz?

Ortalama bir güne başlama saati olan 09:00 ile 19:30 arası 2050 yılında nasıl geçecek sizler için bu yazımızda derledik.

Saat 09:00

Beden gücüne dayalı ve yönetimsel işlerin büyük bir kısmı özerk olarak gerçekleşecek, yani yetişkin nüfusun büyük bir kısmı “Evrensel Gelir” olarak belirlenen bir gelir alacak ve günün tamamını dilediği gibi geçirebilecek.

Saat 09:30

YZ ve kuantum hesaplamadaki gelişmeler, gerçekren güçlü yapay beyinler (yapay zeka) üretmemizi ve bunların zeki birer sanal asistan olarak kullanmamız sağlanacak.

Saat 10:00

Pille çalışan özerk otomobiller, (elektrik gücüne dayanan araçlar) istediğimiz anda makul fiyatlı, güvenli ve çevre dostu taksi hizmeti sunacak.

Saat 11:45

Artan küresel ticaret ve ekonomi, başta bitcoin olmak üzre kripto para birimlerinin evrensel dijital para birimine dönüşmesini ve istediğimiz her şey için, nerede olursak olalım ödeme yapmamızı mümkün kılacak.

Saat 12:00

Yüksek çözünürlüklü artırılmış gerçeklik başlıkları sayesinde, artık toplantılara gitmek rafa kalkacak ve 3B uzayda etkileşim kurabileceğiz.

Saat 14:30

Evrensel gelir sayesinde bolca tatil yapma fırsatı olacak. Biletinizi terfi ettirip hipersonik uçuştan yararlanırsanız Dünya’ nın herhangi bir yerine birkaç saatte ulaşabileceksiniz.

Saat 15:00

Reklamlar, artırılmış gerçeklik başlıklarımızla etkileşerek, özenle seçilmiş 3B ürün hologramlarını karşımıza getirecek.

Saat 17:00

Yeraltında ve başımızın üstündeki silindirik tünellerde hareket eden hiperdöngü araçları bizi saatte 1.000 kilometre hızla evimize taşıyacak.

Saat 17:30

Sanal gerçeklik başlıkları dokunsal feedback (geri bildirim) kıyafetleri ve muazzam bağlantı hızları sayesinde, bizi içine alan engin dijital dünyalarda oyun oynayabileceğiz.

Saat 19:30

Zararlı emisyonları ve yoğun çiftçiliği azaltmak için çoğu et geleneksel çiftliklerde değil de laboratuvar ortamında üretilecek. Bu da hem otlak ihtiyacını hem de atıkları büyük bir oranda azaltacak.

Paylaşmak önemsemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir