YouTube 100’den Fazla Ücretsiz Film Yayımlayacak !

SOSYAL MEDYA

Written by:

YouTube, bir süredir platforma sessiz sedasız 100’den fazla Hollywood filmi ekliyor ve bu filmlerin tamamı ücretsiz.

Video yayımcılığında çığır açmış olan YouTube ücretsiz film gösterimleriyle adından biraz daha söz ettireceğe benziyor. Youtube’daki videoların bazı yerlerinde reklamlar yayınlanarak hem kullanıcılar hem firmanın kendisi kazanç sağlıyor. Ücretsiz olarak gösterilecek filmlerde de ara ara bu reklamlarla karşılaşacağız gibi duruyor.

Youtube ücretsiz film konusunda iddialı!

YouTube, AdAge tarafından yayınlanan rapora göre, geçtiğimiz aydan başlayarak siteye 100 kadar reklam destekli Hollywood filmi ekledi. “The Terminator” ve “Rocky” gibi klasiklerin yanı sıra “Ajan Cody Banks”, “Zookeeper” ve “Legally Blonde” gibi filmlerin de yer aldığı listede bulunan tüm filmler, ücretsiz ve reklamlı olarak yayınlanıyor.

Zaten kullanıcılarına filmleri satın alarak izleme imkanı sunan platformun bu yeni adımı, sayısı sürekli artacağı gibi görünen filmlerin kolayca ulaşılarak izlenmesi anlamına geliyor. Tabii ki bu izlenme esnasında karşınıza sürekli reklam çıkacağını da unutmamak gerekli.

Şu anda, YouTube bu ücretsiz filmlerde reklam yayınlıyor, fakat rapor, şirketin sponsorluklar veya özel gösterimler gibi reklam verenlerle daha farklı anlaşmalara da açık olduğunu söylüyor.

Google’ın desteğini arkasına alan Youtube, kişiselleştirilmiş reklamları ve tekil kullanıcı sayısının inanılmaz boyutlarda olması sayesinde ücretsiz film gösterme konusunda rakiplerinin önüne geçiyor.

Paylaşmak önemsemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir